1ZZ-FE/2ZZ-GE

Tehiskās nianses! Par un ap auto niķiem, defektiem un remontiem! / Celica repairs and technical information

1ZZ-FE/2ZZ-GE

Atbildēt soulfreak » 04 Dec 2007 22:20

Sveiki!
jautājums tieši 7th gen īpašniekiem!
lasu dažādus review par šiem motoiem un ļoti bieži minētas lielas problēmas ar ķēdi, vvt-i un eļļas nenormālu rīšanu :x
kā ir patiesībā? vai tie motori ir tiešām tik slikti? un cik lielākais nobraukums kādam ir bijis bez remontiem... vēl ir noteitki 100 jautājumi, bet par to vēlāk...
paldies!
soulfreak

Atbildēt WALA » 05 Dec 2007 09:58

Lai arii neesmu iipashnieks atljaushos iemest to ko zinu.

1zz-fe - neesmu ne no viena dzirdeejis par reaalaam probleemaam.
2zz-ge - shim augstpagriezienu motoram zinu ka ir nopietnas probleemas, ja ir ilgi un ciitiig miits uz pilnu klapi. CIk te pashaa klubaa staasta tad laikam ir vismaz 3 shaadi motori nokauti, un veel viens rindaa ir mana darba koleegja vaagjim.
Kaa stasta zinoshie biedri (Piem. Jeepis ), tad diezgan labi dilst viss gar un ap klokjvaarpstu, un tad ja nenokjer momentu, tad izmaksas ir nevis vairs paaris slidgultnju, bet faktiski pat viss motora bloks + klokjene ar visiem prichendaljiem var but jaamaina (kas ir ~ 2000 Ls, kamer lietots 2zz-ge saakas kaut kur no 500-600 Ls, ar mazu nobraukumu manam koleegam piedavaaj ~ 800Ls no LT) .
Taadi nu ir tie ultra vieglie speciaala sakausejuma TOYOTA motorelji.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildes: 6018
Pievienojies: 09 Jūn 2006 12:06
Atrašanās vieta: Riga

Atbildēt wild » 05 Dec 2007 10:41

maneeja enginechecks deg visu laiku, itkaa nekaadas vainas citadaak, ja nu vieniigi tas, ka reizi meenesii kaads litrs elljas jaapielej, fig zin kur vinja paliek :D
Lietotāja avatars
wild
New one

Atbildes: 825
Pievienojies: 16 Jūl 2006 23:33

Atbildēt WALA » 05 Dec 2007 10:52

NU elljas eeshana TOYO motoros nav tikai shiis paaudzes motoru probleema, taa kaa tas neskaitas. Kaut gan man patiesiibaa 4 A-Fe kam arii jaaeed ellja, nemaz i tik slikti neuzvedas. Pa 10tkm normas robezjas kriitas, par ar visu "beershanu".
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt soulfreak » 05 Dec 2007 11:26

ok, milziigs paldies :) varbuut veel kautkas? tad juus gribat teikt, ka 1ZZ-FE ir viss ok? :) tikai gljuki ar 2ZZ???
soulfreak

Atbildēt WALA » 05 Dec 2007 11:31

NU nau jau nemaz ar taadi gljuki ar to 2ZZ-GE, vnk. taas ir parasti krietni vien vairaak jaats auto, liidz ar ko taadas sekas. Ir TOYO ilgmuuzhiigas, tachu nevar jau iedomaaties ka taas neluuzt vispaar, un tikai prasti jamaas lauzt.
Tiesa bija 2ZZ-GE viens razhoshanas defekts saucamie Lift Bolts, kas pirmajiem 2 razhoshanas gadiem bija neizturiigas, bet nu vienigaa shaize no taa, ka taas Variable valve lift tehnologjija tad nestraadaaaja un lidiz ar to arii nebija taas ~192Zs jaudas. Bet taa kapeikas veerta detalja, un nebut ne sarezgjiiti mainaama, tikai tur laikam chakars ja pavisam noluzt taas skruuves, tad gruutu dabuut aaraa. Bet nu shim jau vajadzetu buut visaas mashiinaas noveerstam.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt soulfreak » 05 Dec 2007 11:33

kaapeec man taada interese... vnk naak man no faaterlandes MR2 ZZW30 ar 1ZZ-FE un vinjam duumo motors..... taapeec laiciigi noskaidroju, kas pie vainas un kaadi var buut risinaajumi! varbuut vinjsh dumo taapeec, ka pabijis uz saana :oops:
soulfreak

Atbildēt WALA » 05 Dec 2007 11:36

Tad jautaajums ko nozime tas ka vinsh duumo ??? Tipa pastaaviigi un zilu duumu, jeb ko ??? Ja taa tad gan izdilums vai elljas gredzeni pilniigi D.
Pēdējo reizi labojis WALA - 05 Dec 2007 11:39, labots 1 reizi.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt soulfreak » 05 Dec 2007 11:38

WALA rakstīja:Tad jautaajums ko nozime tas ka vinsh duumo ???

nu ne gluzji... vnk veel neesmu vinju "aptaustiijis" un izpeetiijis, kas un kaa, bet paardeveejs saka, ka ljoti duumo, kaartiiga duumu svece :lol:
par shaadu duumoshanu ir bijusi pieredze. man bija veca Corolla, kas pabija uz jumta, sateceeja eljlja galvaa un kaadu laiku stipri duumoja taa, ka viss pagasts bij balts, bet motoram nebija defektu vispaar :)
soulfreak

Atbildēt WALA » 05 Dec 2007 11:41

Mjaa zinam te gadiijumu - vispaar pat piedarbinaat nevareeja, pilni virzulji un sveces ar ellju. :D
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt soulfreak » 05 Dec 2007 11:48

ok... mazliet novirziijaamies no teemas, bet jautaajums jau arii aarpus teemas ;)

ja nu beigu beigaas man tam klucim jaataisa kapitaalais, tad uzreiz veeleetos uzzinaat, kam ir bijusi pieredze, kaadas daljas mainiit, kur pirkt (Toyota, TRD vai aftermarket) gribas, lai viss buutu izturiigs, jo auto tiks biezji pa traseem lauzts :)
soulfreak

Atbildēt 131 » 05 Dec 2007 21:21

NU man par laimi nekādu gļuku ar motoru nav! Eļļu ar nerij! Nu vismaz pēc eļļas maiņas ir jau noripināts kādi 7k un līmenis praktiski nav nokrities! :roll: Rēķinot arī to, ka redline ar tiek bakstīts! :D
Nu un pēc auto iegādes ar pāris reizes izleca chek engine, aizbraucu uz diagnostiku, tur gudrās galvas atrada, ka ir kkāda bākas ventilācijas trubiņa nokritusi! Nomainīja un tagad viss OK! ;)
Attēls
Attēls
Lietotāja avatars
131
CelicaClub member
CelicaClub member

Atbildes: 2526
Pievienojies: 13 Jūl 2007 18:36

Atbildēt soulfreak » 09 Feb 2008 22:37

nu tad tā, mans auto beidzot pēc 2 mēnešu gaidīšanas, ir atceļojis līdz mājām :) viss ir lieliski, bet tas motors :cry: tomēr laikam iet uz beigām - dikti dūmo un rij eļļu!
atradu šitādu info par Toyotas motoriem, kas tieši attiecas uz 1ZZ-FE defektiem :arrow: http://www.autoexpress.co.uk/news/autoe ... _woes.html

tātad, problēma ir eļļas gredzenos... varbūt jau kādam ir nācies to pēdējā laikā mainīt? cik noprotu, tad Toyotai vajadzētu izlaist jaunu eļļas gredzenu diazainu, līdz ar to, visas līdz šim tirgotās daļas ir brāķētas... bet vai jau LV varētu būt pieejams jaunā tipa remonta komplekts? :roll:
soulfreak

Atbildēt WALA » 11 Feb 2008 10:57

soulfreak rakstīja:nu tad tā, mans auto beidzot pēc 2 mēnešu gaidīšanas, ir atceļojis līdz mājām :) viss ir lieliski, bet tas motors :cry: tomēr laikam iet uz beigām - dikti dūmo un rij eļļu!
atradu šitādu info par Toyotas motoriem, kas tieši attiecas uz 1ZZ-FE defektiem :arrow: http://www.autoexpress.co.uk/news/autoe ... _woes.html

tātad, problēma ir eļļas gredzenos... varbūt jau kādam ir nācies to pēdējā laikā mainīt? cik noprotu, tad Toyotai vajadzētu izlaist jaunu eļļas gredzenu diazainu, līdz ar to, visas līdz šim tirgotās daļas ir brāķētas... bet vai jau LV varētu būt pieejams jaunā tipa remonta komplekts? :roll:

Zin bishku jau pastulbi, bet jautaajums vai tie joprojaam ir tie pashi 1ZZ-FE kaadi tika razjoti no ~1999 gada, jo nu neesmu es maniijis nevienu suudzamies par 2000+gada auto ar shaadu dzineeju par elljas riishanu, vai parlieku duumoshanu.
Principaa jau shie motori nav daargi, un mosh ir leetaak panjemt jaunu nopirkt pa paarsi simtiem - IMO shitos pat pakalj met.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt soulfreak » 11 Feb 2008 11:05

auto man ir 2000. gada decembris. tātad, par vienu gadu tur nekas nevarēja mainīties! esmu lasījis, ka ne visiem tas ir kā standarts, bet problēma tomēr ļoti izplatīta un aktuāla, un it sevišķi ar MR2 motoriem, jo vēl bonusā nāk problēmas ar katalizatoriem, kas it kā tiek sūkti motorā (pilnīgi neizprotu tos fizikas likumus šķiet :lol: )

bet nu anyway, man vajag tagad remonta komplektu :roll:
jaunu (rūpnieciski jaunu) nevaru atļauties... un nedomāju, ka mazlietotu man pa 150-250Ls pakaļ neviens nemetīs :roll: un ja jau reiz mainīt vajadzēs motoru visu, tad jau jāskatās uz 2ZZ-GE :roll:
soulfreak

Atbildēt WALA » 11 Feb 2008 11:13

soulfreak rakstīja:auto man ir 2000. gada decembris. tātad, par vienu gadu tur nekas nevarēja mainīties! esmu lasījis, ka ne visiem tas ir kā standarts, bet problēma tomēr ļoti izplatīta un aktuāla, un it sevišķi ar MR2 motoriem, jo vēl bonusā nāk problēmas ar katalizatoriem, kas it kā tiek sūkti motorā (pilnīgi neizprotu tos fizikas likumus šķiet :lol: )

jaunu (rūpnieciski jaunu) nevaru atļauties... un nedomāju, ka mazlietotu man pa 150-250Ls pakaļ neviens nemetīs :roll: un ja jau reiz mainīt vajadzēs motoru visu, tad jau jāskatās uz 2ZZ-GE :roll:

Koleega diezgan labaa staavoklii 2ZZ-GE nopirka pa 800 Ls, leetaakais ko saka shos var dabut ~ 500-600 Ls. Tika jaanjem veeraa, ka vadiibas bloks pilnigi cits ar nak, a shii ir cena par pliku motoru.
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt soulfreak » 11 Feb 2008 12:18

WALA rakstīja:
soulfreak rakstīja:auto man ir 2000. gada decembris. tātad, par vienu gadu tur nekas nevarēja mainīties! esmu lasījis, ka ne visiem tas ir kā standarts, bet problēma tomēr ļoti izplatīta un aktuāla, un it sevišķi ar MR2 motoriem, jo vēl bonusā nāk problēmas ar katalizatoriem, kas it kā tiek sūkti motorā (pilnīgi neizprotu tos fizikas likumus šķiet :lol: )

Koleega diezgan labaa staavoklii 2ZZ-GE nopirka pa 800 Ls, leetaakais ko saka shos var dabut ~ 500-600 Ls. Tika jaanjem veeraa, ka vadiibas bloks pilnigi cits ar nak, a shii ir cena par pliku motoru.

par 2ZZ swpau ir pieejama pilnīgi visa infa + vadu shēma :)
bet mans finansiālais stāvoklis pagaidām nav tik labs, lai noliktu vēl ~1KLs :roll: tātad tiks remontēts esošais, jo šaubos vai kāds man normālu 1ZZ metīs pakaļ pa 100-250Ls :lol:
soulfreak

Atbildēt WALA » 11 Feb 2008 12:46

Zheel ka tu aatraak nepieteicies, varetu izveikt engine swap pret Panteras noshkjilto. Vieniigi iisti nezinu kaa tur ar to aatrumkaarbu saderiibu, jo vinjai bija autom. :D:D:D

Bet vispaar noteikti ka divas tādas ar 1zz-FE kaut kur Lv shrotos meetaajas, taa kaa var vekt aptauju par sho motoru cenaam. ;)

Ta saku tadelj, ka var jau būt ka tavi gredzeni nav pie vainas, jo var jau buut arii citas shaizes. Bet nu neizjauksi taapat neuuzinaasi. ;)
In cars we trust !!!
Lietotāja avatars
WALA
New one

Atbildēt vamis » 11 Feb 2008 13:23

Nu ar 2zz-ge nau nekaadu probleemu
konkreetais motors nepanes MOTUL eljlju. Janco 2x atkaavaas preciizi nedeelju peec taas eljljas ielieshanas

Liimenis bik kriitaas. apmeeram 0,5 l uz 10k km. Bet tas imho norm
Celica GTS 2000 213Hp & 217 Nm
Attēls
Lietotāja avatars
vamis
CelicaClub member
CelicaClub member

Atbildes: 1056
Pievienojies: 31 Jan 2006 10:44

Atbildēt soulfreak » 11 Feb 2008 14:03

ja mainītu uz 2ZZ, tad noteikti klāt arī kabinātu 6 ātrumu kasti :) ja jau, tad jau, bet līdz šādam projektam vēl pāris gadi ejami.....
tā kā.. cīnīšos ar 1ZZ pagaidām ;)
un tātad! MANI INTERESĒ GREDZENU UN ŠĀĻU KOMPLEKTS PRIEKŠ 1ZZ!!!
soulfreak

Nākošais

Atgriezties uz Tehnika & remonti / Technics and repairs

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis